Bize Ulaşın : +90 212 982 4549

Miya GGD 2008 yılında Mete Akbülbül ve Işılay Yeğin tarafından İstanbul’da kuruldu. 2009 yılında Türkiye – ABD arasında ilk ticari heyet gezisini düzenledi ve girişimciler arası ikili görüşmeleri başlattı.

2011 yılında Kanada Konsolosluğu Ontario Ekonomi ve İnovasyon Bakanlığı ve Quebec Ekonomi Bakanlığı öncülüğünde çeşitli sektörlerden Türkiye’ye gelen ticari heyetler için ikili görüşmeler düzenledi ve yürüttü.

2012’de ABD iş geliştirme firması BrandSync ile iş birliğine girerek iki ülke arasında ticari ilişkileri geliştirmek için seminerler ve ticari geziler düzenlemeye başladı.

2020 yılında Latin Amerika pazarı için Franchise Master Grup ile iş birliğine giderek Türk firmalarını Latin Amerika pazarına sokmak için faaliyetler yürütmeye başladı. Latin Amerika markalarını da Türk yatırımcılarla buluşturarak Türkiye ve Latin Amerika arasında ticari ilişkilerin gelişmesine katkı sağlamayı hedeflemektedir.

Kurucular

Işılay

Işılay Yeğin

İstanbul Alman Lisesi’nden mezun olduktan sonra ABD’de Virginia Üniversitesi’nde uluslar arası ticaret ve girişimcilik lisans eğitimi aldı. Bain & Company Danışmanlık firmasında Türkiye işlerinden sorumlu danışman olarak bankacılık; perakende; FMCG; özelleştirme sektörlerine yönelik Pazar araştırması ve stratejik yönetim danışmanlığı konularında çalışmalarda bulundu. İyi seviyede İngilizce ve Almanca konuşmaktadır.Işılay

Mete Akbülbül

Bilkent Üniversitesi uluslararası ilişkiler ve Yeditepe Üniversitesi MBA programından mezun oldu. UCLA Extension programı ile Türk girişimciler için Amerika’da yatırım ve iş yapmak eğitim sertifikasını aldı. 15 yılı aşkın süredir tekstil ithalat-ihracat; lisanslama ve tüketici ürünleri sektörlerinde girişimci ve danışman olarak faaliyet göstermektedir.